Dzień Dziecka – zaskocz swoją pociechę!

Zgodnie z tradycją, z okazji Dnia Dziecka, starsze i młodsze dzieci otrzymują różnego rodzaju upominki. Większe, mniejsze, materialne lub nie. Ważne jest to, żeby pokazać dzieciom, że to ich dzień! Dlatego, jeżeli tylko masz taką możliwość, spraw, żeby Dzień Dziecka na długo zapadł w pamięć twojej pociechy. Jak to zrobić? Oczywiście wybierając ciekawe prezenty na Dzień Dziecka oraz poświęcając czas swojemu maluchowi. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci uczynić ten dzień wyjątkowym i niezapomnianym.

Przygotuj się – słuchaj i obserwuj swoje dziecko

Nie wiesz jakie prezenty na Dzień Dziecka najbardziej ucieszą twojego malucha? Jeżeli nie chcesz pytać wprost, co twoja pociecha chciałaby dostać w prezencie, po prostu uważnie słuchaj o czym opowiada twoje dziecko. Na pewno uda ci się zorientować, czy obecnie interesuje się lalkami, samochodami, zwierzętami, czy może chciałoby nauczyć się jakiejś sztuki walki, śpiewu albo rysowania. Pamiętaj, że w ramach prezentu możesz wręczyć dziecku upominek, zabrać je gdzieś, zapisać na jakieś zajęcia lub np. wspólnie spędzić dzień. Wszystko zależy od waszych potrzeb i możliwości! Możesz też połączyć kilka pomysłów i zaplanować maluchowi dzień pełen atrakcji.

Niespodzianki możesz zacząć od rana, przygotowując dziecku jego ulubione śniadanie lub też wręczając mu drobny upominek, np. w postaci maskotki, samochodu, figurki lub ładnego zeszytu. Później możecie wybrać się na jakiś spacer lub wydarzenie, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, zabierz swoje dziecko na wspólne zakupy! Wybierzcie razem coś fajnego, a następnie szybko pojedźcie do domu i bawcie się tym! Nie musi to być bardzo droga zabawka. Może płótno i komplet farb albo farbki do twarzy, które pomogą wam wcielić się w artystów? A może puzzle, które wspólnie ułożycie lub gra planszowa, w którą zagracie? Możliwości jest naprawdę wiele! Dzień zakończcie wizytą na basenie, w kinie lub zoo, a następnie wspólnie przygotujcie deser, który zjecie na kolację! W końcu Dzień Dziecka jest raz w roku, prawda?